Joop Zoetemelk 3e in de Omloop der Kempen 1968

Dat de Omloop der Kempen een onbetwist wielermonument ofwel een èchte klassieker is, wordt bevestigt door de bijzonder lange erelijst. Maar niet alleen de lengte, vooral de prachtige namen die op onze erelijst staan zijn het bewijs van de waarde van dit in 2020 al 72-jarige monument.

Wat te denken van winnaars Jo de Roo, Arie Hassink, Leo van Vliet, Jean-Paul van Poppel, Niki Terpstra of Lars Boom? Maar niet alléén de winnaars blijken vrijwel altijd bekende namen te zijn. Ook de nummers 2 en 3 zijn nooit onbekenden. Zoals daarbij bijvoorbeeld Rini Wagtmans, Joop Zoetemelk [foto], Hennie Kuiper, Erik Dekker, Sebastian Langeveld, Laurens ten Dam, Mathew Hayman, Bobbie Traksel of Mike Teunissen? Zelfs wanneer we nóg dieper in de uitslagen duiken dan zien we daar uitsluitend toppers in de uitslagen en de wedstrijdverslagen.

1948 Valkenswaard Markt
12 september 193 km 5:04:00 38,1 km/u

1. Arie Geluk, Rotterdam
2. Co Geerts, Teteringen
3. Wil van der Stap­pen, Tilburg

1949 Valkenswaard Markt
4 september 204 km 5:15:00 38,9 km/u

1. Hans Dekkers, Eindhoven
2. Rien vd Veecken, St Willibrord
3. Giel Hendrix, België

1951 Reusel
30 september 164 km 4:30:25 36,4 km/u

1. Wim Snijders, Halfweg
2. Juul Maenen, Valkenswaard
3. Jo Hendriks, Eindhoven

1952 Veldhoven Kapelstraat
10 augustus 184 km 5:10:33 35,6 km/u

1. Martien Cuijten, Mierlo
2. Gerrit van der Sluijs, Eindhoven
3. Tini Wolfs, Vlijmen

1953 Valkenswaard Markt
2 augustus 200 km 4:52:02 41,1 km/u

1. Piet van den Brekel, Echt
2. Tini Wolfs, Vlijmen
3. Arend van ’t Hof, Sassenheim

1954 Veldhoven Kromstraat
8 augustus 183 km 4:30:52 40,5 km/u

1. Daan de Groot, Amsterdam
2. Jaap Kersten, Siebengewald
3. Henk van den Broek, Breukelen

1955 Veldhoven Kromstraat
24 juli 183 km 5:04:42 36,0 km/u

1. Adri van Steenselen, Mijnsherenland
2. Michel Stolker, Zuilen
3. Piet van Est, Fijnaart

 

1956 Veldhoven Runstraat
15 juli 205 km 5:25:10 37,9 km/u

1. Geurt Pos, Vreeland
2. Jan van Vliet, Rotterdam
3. Arie van Wetten, Noordwijkerhout

1956 Veldhoven Runstraat
15 juli 205 km 5:25:10 37,9 km/u

1. Geurt Pos, Vreeland
2. Jan van Vliet, Rotterdam
3. Arie van Wetten, Noordwijkerhout

1957 Veldhoven Runstraat
14 juli 206 km 5:17:37 38,9 km/u

1. Jo de Roo, Schore
2. Harrie Ehlen, Sittard
3. Ab van Egmond, Den Haag

1958 Veldhoven Runstraat
13 juli 206 km 5:28:20 37,6 km/u

1. René Lotz, Stein
2. Antoon van der Steen, Etten
3. Coen Niesten, Beverwijk

1959 Veldhoven Runstraat
12 juli 192 km 4:21:20 44,1 km/u

1. Bas Maliepaard, Willemstad
2. Antoon van der Steen, Etten
3. Dick Enthoven, Halfweg

1960 Veldhoven Kromstraat
17 juli 190 km 4:37:15 41,1 km/u

1. Cees Lute, Castricum
2. René Lotz, Stein
3. Nico Walraven, Den Bosch

1961 Veldhoven Kromstraat
16 juli 198 km 4:41:55 42,1 km/u

1. Jan Schröder, Koningsbosch
2. Henk Nijdam, Eelderwolde
3. Ad Biemans, Ulvenhout

1962 Veldhoven Kromstraat
8 juli 195 km 4:40:58 41,6 km/u

1. Cees Lute, Castricum
2. Cor Schuuring, Amsterdam
3. Gerben Karstens, Leiden

1963 Veldhoven Kromstraat
14 juli 205 km 4:42:30 43,5 km/u

1. Arie den Hartog, Zuidland
2. Bart Zoet, Sassenheim
3. Gerben Karstens, Leiden

1964 Veldhoven Kromstraat
12 juli 188 km 4:20:20 43,3 km/u

1. André van Middelkoop, Rotterdam
2. Henk Cornelisse, Amsterdam
3. Harrie Steevens, Elsloo

1965 Veldhoven Kromstraat
11 juli 185 km 4:13:53 43,7 km/u

1. Harrie Steevens, Elsloo
2. Hans Hesen, Geleen
3. Piet Tesselaar, Kalversdijk

1966 Veldhoven Nieuwstraat
4 september 189 km 4:31:11 41,8 km/u

1. Wim Dubois, Zuidzande
2. Gerard Koel, Amsterdam
3. Harrie Schoofs, Bladel

1967 Veldhoven Nieuwstraat
18 juni 213 km 5:03:15 42,1 km/u

1. Leo Duyndam, Honselersdijk
2. Rini Wagtmans, St Willibrord
3. Cees Rentmeester, Overzande

1968 Veldhoven Nieuwstraat
12 mei 179 km 4:10:49 42,8 km/u

1. Jan Krekels, Born
2. Matje Gerrits, Oploo
3. Joop Zoetemelk, Rijpwetering

1969 Veldhoven Mullerlaan
11 mei 181 km 3:57:49 45,7 km/u

1. Jan Aling, Bunnerveen
2. Harry Jansen, Westzaan
3. Fedor den Hertog, Ermelo

1970 Veldhoven Mullerlaan
24 mei 181 km 3:56:21 45,9 km/u

1. Fedor den Hertog, Ermelo
2. Peter van den Donk, Rosmalen
3. Jan Aldershof, Haarlem

1971 Veldhoven Mullerlaan
16 mei 181 km 4:05:07 44,3 km/u

1. Arie Hassink, Neede
2. Karel Delnoy, Nijsweiler
3. Jan Adriaans, Haps

1972 Veldhoven Mullerlaan
21 mei 181 km 4:05:06 44,3 km/u

1. Jan Spetgens, Someren
2. Hennie Kuijper, Denekamp
3. Bert Broere, Oudenbosch

1973 Veldhoven Mullerlaan
20 mei 180 km 4:02:50 44,5 km/u

1. Jan Aling, Bladel
2. Fons van Katwijk, Oploo
3. Frits Schür, Hoogezand

1974 Veldhoven Mullerlaan
19 mei 180 km 4:15:34 42,3 km/u

1. Piet van der Kruijs, Helmond
2. Henk Mutsaars, Schijndel
3. Gerard Tabak, Veldhoven

1975 Veldhoven Mullerlaan
18 mei 180 km 4:04:04 44,3 km/u

1. Hans Koot, Eindhoven
2. Lou Verwey, Rotterdam
3. Tonny Huizen, Kloetinge

1976 Veldhoven Mullerlaan
23 mei 177 km 4:05:21 43,3 km/u

1. Arie Hassink, Neede
2. Cor Tuit, Valkenswaard
3. Antoon van der Steen, Etten-Leur

1977 Veldhoven Mullerlaan
1 mei 171 km 4:10:38 40,9 km/u

1. Leo van Vliet, Honselersdijk
2. Piet van der Kruijs, Helmond
3. Arie Hassink, Neede

1978 Veldhoven Mullerlaan
14 mei 181 km 4:13:38 42,8 km/u

1. Pim Bosch, Gorinchem
2. Hans Plugers, Eindhoven
3. Tonnie Gruyters, Lieshout

 

1979 Veldhoven Mullerlaan
20 mei 188 km 4:26:27 42,3 km/u

1. Jac van Meer, Wouwsche Plantage
2. Peter Damen, Drunen
3. Wies van Dongen, Breda

1980 Veldhoven Mullerlaan
18 mei 188 km 4:26:13 42,4 km/u

1. Ad Wijnands, Amby
2. Jacques Hanegraaf, Rijsbergen
3. Henk Mutsaars, Schijndel

1981 Veldhoven Mullerlaan
24 mei 189 km 4:12:58 44,8 km/u

1. Frank Moons, Geldrop
2. Hans Koot, St Oedenrode
3. Peter Hofland, Roosendaal

1982 Veldhoven Mullerlaan
16 mei 208 km 4:55:29 42,2 km/u

1. Henk Bouwman, Eelde
2. Jean-Paul van Poppel, Tilburg
3. Frank Moons, Mierlo-Hout

 

1982 Veldhoven Mullerlaan
16 mei 208 km 4:55:29 42,2 km/u

1. Henk Bouwman, Eelde
2. Jean-Paul van Poppel, Tilburg
3. Frank Moons, Mierlo-Hout

 

1983 Veldhoven Kromstraat
8 mei 208 km 4:53:09 42,6 km/u

1. Peter Hofland, Roosendaal
2. Karel van Goethem, Kloosterzande
3. Wim Meijer, Musselkanaal

1984 Veldhoven Mullerlaan
27 mei 219 km, 4:48:19 45,6 km/u

1. Jean-Paul van PoppelTilburg
2. Chris Koppert, Poeldijk
3. Dries Klein, Ter Apel

1985 Veldhoven Mullerlaan
19 mei 219 km 5:06:30 42,9 km/u

1. John Bogers, Budel-Schoot
2. Michel Cornelisse, Amsterdam
3. Jan van Dalen, ‘s-Gravezande

1986 Veldhoven Mullerlaan
4 mei 218 km 4:58:02 43,9 km/u

1. John van den Akker, Veldhoven
2. Frank Pirard, Breda
3. Daan Luyckx, St Willibrord

JOHNVANDENAKKER_ODK1985

__________________________________________________________________________________________________________

1987 Veldhoven Mullerlaan
17 mei 218 km 5:01:09 43,4 km/u

THEOAKKERMANS_ODK1987

1. Theo Akkermans, Nieuw Vossemeer
2. John van den Akker, Veldhoven
3. Jan Burgmans, Bergeijk

[ Ceremonie in stilte door het tragische overlijden van Cees Everts na hartfalen tijdens de koers ].

__________________________________________________________________________________________________________

1988 Veldhoven Mullerlaan
15 mei 221 km 5:08:00 43,1 km/u

1. Eric Venema, De Rijp
2. Patrick Rasch, Uitgeest
3. Eric Knuvers, ‘s-Hertogenbosch

__________________________________________________________________________________________________________

1989 Veldhoven Mullerlaan
7 mei 220 km 5:11:58 42,3 km/u

1. Anthony Theus, Bergeijk
2. Patrick Rasch, Uitgeest
3. Erik Cent, Goor

Foto: Henk van Dorenmalen

__________________________________________________________________________________________________________

1990 Veldhoven Mullerlaan
13 mei 225 km 5:23:34 41,7 km/u

1. Patrick Strouken, Einighausen [ Nationale Selectie ]
2. Rob Mulders, Well [ Giant ]
3. Bart Voskamp, Wageningen

PATRICKSTROUKEN_ODK1990

__________________________________________________________________________________________________________

1991 Veldhoven Mullerlaan
12 mei 177 km 3:52:50 45,6 km/u

1. Rob Mulders, Well [ Overleden in 1996 na een auto-ongeval ]
2. Rik Rutgers, Naarden
3. Johan Melsen, Roosendaal

__________________________________________________________________________________________________________

1992 Veldhoven Mullerlaan
10 mei 191 km 4:30:57 42,3 km/u

1. John den Braber, Rotterdam [ Koga Miyata ]
2. Marcel van de Vliet, ‘s-Gravenhage [ Dextro ]
3. Erik Dekker, Hoogeveen [ Nationale Selectie ] 

__________________________________________________________________________________________________________

1993 Veldhoven Heemweg
16 mei 195 km 4:25:36 44,1 km/u

1. Harm Jansen, Delft
2. Raymond Thebes, Rosmalen
3. Gerard Kemper, Voldendam

__________________________________________________________________________________________________________

1994 Veldhoven Heemweg
15 mei 216 km 4:56:29 43,7 km/u

1. Anthony Theus, Bergeijk
2. Rob Compas, Venhuizen
3. Carl Roes, Lille (België)

Foto: Persbureau Brabant Veldhoven

__________________________________________________________________________________________________________

1995 Veldhoven Heerbaan
14 mei 215 km 4:53:33 43,9 km/u

1. Anthony Theus, Bergeijk
2. Steven de Jongh, Groot-Schermer
3. John den Braber, Rotterdam

__________________________________________________________________________________________________________

1996 Veldhoven Dorpstraat
12 mei 203 km 4:32:24 44,7 km

1. Bennie Gosink, Coevorden
2. Eric de Crom, Hoogerheide
3. Anthony Theus, Bergeijk

BENNIEGOSINK_1996

__________________________________________________________________________________________________________

1997 Veldhoven Dorpstraat
11 mei 200 km 4:39:40 42,9 km/u

1. Rudie Kemna, Deurningen
2. Wilco Zuyderwijk, Poeldijk
3. Johan Bruinsma, Westerbork

__________________________________________________________________________________________________________

1998 Veldhoven Dorpstraat
13 mei 200 km 4:46:01 42,0 km/uur

1. Christian Wegmann, Duitsland
2. Mathew Hayman, Australië
3. Martin van Steen, Dongen

__________________________________________________________________________________________________________

1999 Veldhoven Dorpstraat
9 mei 200 km 4:40:23 42,8 km/uur

1. Wim Omloop, België
2. Raphael Schweda, Duitsland
3. Mathew Hayman, Australië

__________________________________________________________________________________________________________

2000 Veldhoven Dorpstraat
14 mei 200 km 4:38:55 42,9 km/u

1. Anthony Theus, Bergeijk
2. Peep Mikli, Estland
3. Mark Vlijm, Hoorn

__________________________________________________________________________________________________________

2001 Veldhoven Dorpstraat
13 mei 200 km 4:36:17 43,4 km/u

1. Eric De Clercq, België
2. Angelo van Melis, Oss
3. Peep Mikli, Estland

__________________________________________________________________________________________________________

2002 Veldhoven Dorpstraat
12 mei 200 km 4:29:07 44,6 km/u

1. Marc Vlijm, Maaseik
2. Rik Reinerink, Harbrinkhoek
3. Bjorn Cornelissen, Nijmegen

__________________________________________________________________________________________________________

2003 Veldhoven Dorpstraat
11 mei 200 km 4.33.04 43,9 km/u

1. Alain van Katwijk, Valkenswaard
2. Paul van Schalen, Arnhem
3. Julien Smink, Hoogland

__________________________________________________________________________________________________________

2004 Veldhoven Dorpstraat
9 mei 200 km 4.34.08 43,7 km/u

1. Marvin van der Pluym, Hank
2. Wouter van Mechelen, België
3. Joost van Leijen, Ewijk

__________________________________________________________________________________________________________

2005 Veldhoven Dorpstraat
13 mei 200 km 4…… ..,.. km/u

1. Niki Terpstra [ AXA-Ubbink ]
2. Sebastiaan Langeveld [ Van Vliet – Coltrans ]
3. Laurens Ten Dam [ Shimano ]

NIKITERPSTRA_SEBASTIAANLANGEVELD_LAURENSTENDAM_ODK2005 PODIUM_ODK2005

__________________________________________________________________________________________________________

2006 Veldhoven Dorpstraat
7 mei 200 km 4.41.46 42,6 km/u

1. Evgeny Popov, Rusland
2. Alain van Katwijk, Waalre
3. Michael Berling, Denemarken

__________________________________________________________________________________________________________

2007 Veldhoven Dorpstraat
6 mei 200 km 4:28:09 ..,.. km/u

1. Lars Boom, Vlijmen
2. Bobbie Traksel
3. Janek Tombak (Est)

LARSBOOM_ODK2007_1

__________________________________________________________________________________________________________

2008 Veldhoven Dorpstraat
11 mei 200 km  4:51:44 ..,. km/u

1. Job Vissers, Eindhoven
2. Bram Schmitz, Waalre
3. Michaël Van Staeyen (België)

__________________________________________________________________________________________________________

2009 Veldhoven Dorpstraat
10 mei 200 km  4:33:27 ..,. km/u

1. Theo Bos
2. Ger Soepenberg
3. Stefan van Dijk

Historie 2009,Theo,Bos,1

__________________________________________________________________________________________________________

2010 Veldhoven Dorpstraat
9 mei 200 km  4:26:59

1. Stefan van Dijk
2. Coen Vermeltfoort
3. Nicky Cocquyt (België)

__________________________________________________________________________________________________________

2011 Veldhoven Dorpstraat
200 km 4:37 uur

1. Jos Pronk
2. Jetse Bol
3. Wesley Kreder

__________________________________________________________________________________________________________

2012 Veldhoven Dorpstraat
200 km 4:40 uur

1. Niko Eeckhout (België)
2. Gediminas Bagdonas (Litouwen)
3. Youri Havik

_______________________________________________________________________________________________________________

2013 Veldhoven Dorpstraat
200 km 4 uur 27 min.

1. Eugenio Alafaci (Italië) – Leopard Trek Development
2. Steven Lammertink – Jo Piels Cycling Team
3. Rens te Stroet – Jo Piels Cycling Team

__________________________________________________________________________________________________________

2014 Veldhoven Dorpstraat
200 km in 4 uur 21 min.

1. Luke Davison – Nationale Selectie Australië
2. Sjors Roosen – Jo Piels Cycling Team
3. Mike Teunissen – Rabobank Development Team

__________________________________________________________________________________________________________

2015 Veldhoven Dorpstraat
189 km in 4 uur 09 min.

1. Jochem Hoekstra – Jo Piels Cycling Team
2. Yoeri Havik – SEG Racing Academy
3. Koos Jeroen Kers – Baby-Dump Cycling Team

__________________________________________________________________________________________________________

2016 Veldhoven Dorpstraat
22 mei 2016
194 km   4 uur 14 min.

1. Oscar Riesebeek – Metec-TKH
2. Jasper de Laat – Tempo-Hoppenbrouwers
3. Dion Beukeboom – Parkhotel Valkenburg-CKT

OSCARRIESEBEEK_FINISH_VUIST_RGB__________________________________________________________________________________________________________

2017 Veldhoven Dorpstraat
21 Mei 2017 | 187 km .. uur … min.

1. Tim Kerkhof – Destil-Piels
2. Dylan Bouwmans – Metec-TKH Cyclingteam p/b Mantel
3. Robbert de Greef – Baby-Dump Cycling Team

21052017_FINISHFOTO_KAFOE

21052017_JOSKAFOE_PODIUM

__________________________________________________________________________________________________________

2018 Veldhoven Dorpstraat
20 Mei 2017 | 187 km .. uur … min.

1. Daan van Sintmaartensdijk – Alecto Cycling Team
2. Tim Kerkhof – Destil – Parkhotel Valkenburg
3. Chiel Breukelman – NWVG

__________________________________________________________________________________________________________

2019 Veldhoven Dorpstraat
19 Mei 2019 | 187 km .. uur … min.

1. René Hooghiemster – Alecto Cycling Team
2. Bas van der Kooij – MonkeyTown – À Bloc CT
3. Wim Stroetinga – Vlasman CT

__________________________________________________________________________________________________________

2021 Veldhoven Dorpstraat
4 juli 2021 | 193 km 4 uur 07 min.

1. Roy Eefting – WV de Kannibaal
2. Coen Vermeltfoort – Wolkerwessels
3. Jules Hesters – Beat Cycling

__________________________________________________________________________________________________________

Ploegenprijs – Amateurs/Elite

1975   Caballero

1976   Amstel

1977   Amstel Bier

1978   De Uitkomst

1979   Driessen Stoffen‑Optilon

1980   Amstel Bier

1981   Jan van Erp

1982   Batavus

1983   Driessen Stoffen‑Optilon

1984   Amstel Bier

1985   Batavus

1986   Batavus

1987   Jo van Aarle‑Ecco

1988   WV Volendam

1989   Jo van Aarle‑Ecco

1990   Koga Miyata

1991   Giant

1992   Koga Miyata

1993   Europolis/Bovemij

1994   Europolis

1995   Dextro-Energy

1996   Dextro-Energy

1997   AGU-ABUS-Koga-Cordo

1998   Rabobank

1999   Rabobank

2000   AXA

2001   Bert-Story Piels

2002   AXA-VVZ

2003   AXA Cycling Team

2004   Van Hemert-Eurogifts

2005   Rabobank

2006   Glud Marstrand-Horsens (Den.)

2007   —

2008   —

2009   RABOBANK CONTINENTALE TM

2010   —